SAĞLIK VE ESTETİĞİN PARLAK YILDIZI

Zirkonyum Diş Kaplama

Zirkonyumu Tanıyalım

Zirkonyum kaplama ile ünlenen zirkonyum farsçada “altın gibi” anlamına gelir. Gerçekten de altının dünya üzerindeki değeri gibi zirkonyum da dişçilikte yeni bir sayfa açan katkılarda bulunmuştur. Beyaz olması ve saydamlığı sayesinde estetik ve güzel duran bu element, diş etlerine ve ağıza olan biyolojik uyumu ile de en sağlıklı dişçilikte kullanılan malzemedir.

Ayrıca leke tutmayan ve dayanıklı bir kristal yapıya sahip olan bu madde uzun ömrü ile de öne çıkmaktadır.

Bu önemli cevherin büyük bir kısmı elmasları ile meşhur olan Güney Afrika ve Avusturalya’dan temin edilmektedir.

UYGULANIŞ AŞAMALARI

Zikonyum Kaplama Süreci

İşlem süresi ortalama 7-10 gün arasındadır.

Zirkonyum kaplamasında süreç hastaların yüz ve ağız içi fotoğrafları çekilerek hastanın ağız ve yüz yapısına uygun ölçüler belirlenir.

Sonrasında dişler üzerinde traşlanma işlemi yapılarak ağız içi ölçüler tekrardan alınarak özel zirkon kaplama laboratuvarına bu ölçüler gönderilir. 2-3 gün sonra zirkonyum altyapısının provası yapılarak dişlerin üst yapıları üzerinde çalışma başlanır. Hastada üst yapı provasına başlanır. Bu aşamada dişin rengi, şekli, ağız içerisinde ki görüntüsü hastaya gösterilerek kararlaştırılan dişlere cila işlemi yapılır. Bir gün sonrasında dişler takılarak hasta ile tekrar dişler üzerinde gerekli görülen düzeltmeler yapılır.

Bitimi ise 1-2 gün sonra tamamen hazır olmuş olurak hastalar dişlerine kavuşur. Kişilere zirkonyum kaplama öncesindeki diş traşlama işlemi yapılırken ağız içi anestezi iğne uygulandığından hiçbir ağrı acı hissetmezler.

ACABA YAPTIRMALI MIYIM?

Zirkonyum Kaplaması Size Uygun mu?

Hollywood Gülüşü olarak ta bilinen gülüş tasarımların da genel olarak kullanılan materyal zirkonyum kaplamalardır. Işıltılı beyaz yapısı ve gerçek dişe benzer yapısı ile siz estetik güzel bir görüntü veren zirkonyum dişler biyolojik ve ağız içine uyumu ile ağız ve diş sağlığı içinde en iyilerdendir.

Zirkonyum diş kaplama uygulaması yapılmadan sizin ağız, dudak , yüz yapısına uygun şekilde altın orana uyularak ölçüler belirlenir ve yeni gülüşünüze sahip olursunuz.

Estetik güzellik için seçilen zirkonyumlar ağız sağlığına en uygun materyaldir.

Zirkonyum diş kaplamaları her hastaya uygulanabilir ama aşağıdaki sorunlara sahip kişilerde önce o sorunların tedavi edilmesi gerekir.

Sizde diş sıkma (bruksizm) alışkanlığı var ise kaplamlarda kırılmalara sebep olacağından size zirkonyum, porselen veya geleneksel kaplamalar uygulanması sakıncalı olur. Bu nedenle diş sıkma alışkanlığınız varsa öncelikle bu sorununuzu geçirmek için çenedeki gerekli kaslara botoks tedavisi veya gece plağı tedavisi uygulanarak bu sorun giderilerek kaplama yapılır.

“Artık özgüvenli korkmadan gülebiliyorum, kahve çok içmeme rağmen rengi de hep beyaz.”

CHRIS, İNGİLTERE

“Çarpık diş tedavisi ile beraber yaptırdım sonuç harika!”

YİĞİT, FİNLANDİYA

Beyaz & Sağlıklı Gülümsemeler için Beklemene Gerek Yok!

Sizlerle yaptıracağınız işlemlere göre diş hekimleri ile buluşturuyoruz. Bir diş hekimi ortodontide iyidir, bir diş hekimi implant ve çene cerrahisinde çok iyidir. Siz bize yaptırmak istediğiniz tedaviyi söyleyin biz doktorunuzla sizi bir araya getirelim.
Mesaj Gönder
EN ÇOK TERCİH EDİLEN

DİŞ TEDAVİLERi