İMPLANT TEDAVİSİ

İMPLANT HAKKINDA TÜM SÜREÇ

İMPLANT TEDAVİSİ BAŞLANGICI

İmplant tedavisi hastanın kemik yapısına bağlı olarak en az 2 seans süren bir süreçtir. Birinci seansa gelen hastalarımıza gerekli implant öncesi işlemler uygulanarak sürecten hiç acı hissetmeyecekleri ortam hazırrlanıyor ve sonrasında implant alanında tecrübeli hekimimiz hastamızın implantlarını kemik içerisine yerleştiriyor. Bazı hastalarımız için bu aşamada gerekmesi durumunda kemik tozu işlemleri gerçekleştirerek ilk süreci bitiriyoruz.

Bu işlem sonrasında hastamızın 3 aylık bekleme süresinde kullanabileceği geçici dişleride kendisine teslim etmiş oluyoruz.

Sonrasındaki 2. buluşmamız için geçen sürenin az 2-3 ay olması gerekiyor. Bu süreçte implantlar kemik içerisinde kaynaşıyor ve çene kemiğiniz ile bir bütünü oluşturuyor. Bu seansta implantlarımızın üstüne diş yapım aşamasına geçiyoruz. Burada hastanın ağız ölçülerine uygun dişler hazırlanarak provaları yapılıyor. Bu provalarda uzun, kısa, dar, geniş, açık renkte ve koyu renkte olacak şekilde estetik ve sağlıklı bir yapıda tamamlayarak işlem sonlandırılır.

İmplant tedavisi ne kadar sürede tamamlanır?

İmplant tedavisi korkulanın aksine kısa ve acısız 15dk‘lık bir işlemdir. Hastalar implant işlemi süresinde lokal anestezi altında olduğu için herhangi bir ağrı ve acı hissetmezler. İşlem sonrasında lokal anestezinin etkisi 3-4 saat sürebilir, bu süre geçtikten sonra hastaların kullanması gereken ilaçlar reçete ile kendilerine everilir.

İmplant işlemi yapıldıktan sonra ortalama 2-3 gün hastalarda ağrı kesici ve antibiyotik tedavisi uygulanır.

İmplant tedavisi hastasına operasyon öncesinde kemik tozu kullanılmadı ise ilk seans ve ikinci seans olmak üzere ortalama 3,5 – 4 ay sürüyor.

Hastaya kemik tozu uygulaması yapıldı ise 6 aylık bir bekleme süreci oluyor. Sonrasında implant işlemini gerçekleştirip 3 ay bekleme sürecine giriyoruz. bekleme sürecinin bitiminde diş yapım aşaması ile ortalama 9-10 ay arası tedavi süreci oluyor.

implatlar
bego implant

İMPLANT TAKILDIKTAN SONRAKİ SÜREÇ

Diş implantları kemiğinize yerleştirildikten sonra tam bütünleşme ve kaynaşma olması için ortalama 3 ay bekliyoruz. Bu zaman geçtikten sonra size uygun olan bir tarihe randevunuz veriliyor ve implant üstü dişleriniz yapılıyor. Bu dişler sizin ağız yapınız dikkate alınarak, renk , boyut, yapı şekline karar veriliyor.

İSTANBUL

İMPLANT AVANTAJLARI

Diş implantları kişilerin kullanım özellikleri bakımından birçok fayda sağlar.

  • Eksik dişin yanındaki dişlere hiçbir şekilde zarar vermez. Sabit diş yapılmasına olanak tanır.
  • Eksiksiz, estetik ve güzel bir gülümsemeye kavuşmanıza yardımcı olurak özgüveninizi arttırır.
  • Her türlü gıdayı sorun yaşamadan tüketebilirsinir.
  • Ağız ve diş sağlığınızın korunması açısından da yararlıdır. Eksik dişler diğer dişlerde çarpılmaya yol açar.
  • Uzun dişsiz bir bölgeniz varsa kullanabilirsiniz.

“Hats off to Avada! You deserve all the recognition that you get for a very customizable & powerful theme. Customer service has been excellent too!”

CHRIS BLAKE, THEMEFOREST.NET

“You guys have the best user comment response. I have purchased nearly 45 themes in the last 2 years & I’m really impressed with your service.”

JWHOSKY1, THEMEFOREST.NET

Beyaz & Sağlıklı Gülümsemeler için Beklemene Gerek Yok!

Sizlerle yaptıracağınız işlemlere göre diş hekimleri ile buluşturuyoruz. Bir diş hekimi ortodontide iyidir, bir diş hekimi implant ve çene cerrahisinde çok iyidir. Siz bize yaptırmak istediğiniz tedaviyi söyleyin biz doktorunuzla sizi bir araya getirelim.
Mesaj Gönder

EN ÇOK TERCİH EDİLEN

DİŞ TEDAVİLERi